SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coasters 6172512
*
nr 617 2512
Coasters
2 st. pläter, England, 1800-/1900-tal, dia 20
Utrop:
100 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2009
kl 19:26:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 20:04:26
1
200 kr
17/12 15:41:38
2
200 kr
17/12 15:41:53
2
250 kr
17/12 16:32:34
1
400 kr
20/12 19:10:44
3
400 kr
20/12 19:17:39
3
550 kr
20/12 21:19:20
4
900 kr
21/12 12:28:31
3
750 kr
21/12 12:29:17
3
950 kr
21/12 12:59:52
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters engelsk england europa glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Coasters
nr 617 2512
Coasters
2 st. pläter, England, 1800-/1900-tal, dia 20
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/12 20:04:26 | 1 | 200 kr |
17/12 15:41:38 | 2 | 200 kr |
17/12 15:41:53 | 2 | 250 kr |
17/12 16:32:34 | 1 | 400 kr |
20/12 19:10:44 | 3 | 400 kr |
20/12 19:17:39 | 3 | 550 kr |
20/12 21:19:20 | 4 | 900 kr |
21/12 12:28:31 | 3 | 750 kr |
21/12 12:29:17 | 3 | 950 kr |
21/12 12:59:52 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters engelsk england europa glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41